Найвищими вершинами Українських Карпат

Шлях предків – Чорногора 


1. Короткий опис маршруту:

а) Нитка маршруту:
с. Ясиня – г. Петрос – озеро Несамовите –  г. Піп Іван Чорногірський – с. Дземброня – с. 
Ворохта

б) Протяжність:
60 км 

в) Тривалість:
5 дні 

г) Спорядження(особисте): 
Зручне трекінгове взуття, куртка-вітрівка, одяг для активного відпочинку, головний убір 
від сонця, змінний одяг, наплічник середнього об’єму, теплоізоліючий килимок (каримат), 
спальний мішок, кухонне приладдя, засоби особистої гігієни.

Групове:
Намет, казанок

Маршрут складний





3. Деталі маршруту:
Якщо у вас є величезне бажання підкорити всі двохтисячники Карпат майже відразу, якщо
разом з цим ви просто таки переповнені бажанням зачерпнути води з найвисокогірніших  карпатських озер, якщо вам небайдужа доля старої, занедбаної обсерваторії у Карпатах, якщо ви навіть трохи обізнані з Гуцульщиною чи ні, але хотіли би побувати на місці зйомок гуцульського шедевра “Тіні забутих предків”, якщо вам просто остогиділо сидіти вдома – усе, що вам треба – бути на Чорногорі.

День 1
Маршрут починається з села Ясиня і проходить мальовничими місцями через полонину Шеса до урочища Печеніжеска, де розташовані пастуші колиби, де можна випити справжнього карпатського молока і скуштувати смачного свіжого гуцульського сиру. Там і розбиваєм табір.
День 2
 Наступного дня виходимо на хребет і піднімаємось г. Петрос (2020 м) (перший двохтисячник, яким починається Чорногірський хребет). Спускаємось крутою стежкою і виходимо на грунтову дорогу, якою прямуємо в сторону г. Говерла. На початку підйому таборимося.

  

День 3
Наступного дня на вас чекає найвища точка України - гора Говерла (2061 м) та озеро Несамовите. Біля озера облаштовуємо третій табір.

  

День 4
Далі, мандруючи по хребту, штурмуємо г. Гутин-Томнатик, а потім спускаємось до озера Бербенескул – найвисокогірнішого в Українських Карпатах, після обіднього відпочинку прямуємо на г. Піп Іван Чорногірський, де знаходяться руїни старої польської обсерваторії. Тут ще досі у повітрі витає дух початку минулого століття, та десь між стінами величної будівлі блукає дух Чорного Обсерватора. Спускаємось з гори і таборимося.

  

 


День 5
Наступного ранку гайда вниз із хребта до села Дземброня, а звідти транспортом вибираємось до цивілізації.

Таким чином усі двохтисячники Українських Карпат подолано, а це не мало-небагато, а цілих шість: Петрос (2020 м), Говерла (2061 м), Ребра (2001 м), Гутин –Томнатик (2035 м), Бербенескул (2037 м), Піп Іван Чорногірський (2020 м).

Немає коментарів :

Дописати коментар